Szanowni Państwo.

Informujemy, iż  Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami objął patronatem merytorycznym 9 edycję Międzynarodowej Konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, której organizatorem jest członek ZPGO- firma ABRYS Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Już dziś mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym, ważnym dla branży wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi.

 Rok 2018 rozpoczniemy od najistotniejszych tematów w  branży czyli: segregacji i recyklingu. Co nas czeka w nadchodzących latach w gospodarce odpadami? Czy konieczne są ciągłe zmiany prawne? Czy jesteśmy w stanie wywiązać się z Unijnych zobowiązań? Na te pytanie odpowiedzą prelegenci sesji inauguracyjnej pn. System gospodarki odpadami w Polsce i Europie - aktualna sytuacja na rynku. Nie zabraknie też tematyki, która od dawna wzbudza wiele dyskusji - czyli selektywna zbiórka bioodpadów. W ramach sesji poświęconej tej tematyce zostaną zaprezentowane między innymi: szanse i wyzwania jakie stoją przed zbiórką odpadów biodegradowalnych, europejskie doświadczenia w selektywnej zbiórce bioodpadów jak i nasze polskie efekty wdrażania pilotażowego systemu zbiórki odpadów biodegradowalnych.

W trakcie konferencji poruszony również zostanie temat dotyczący gospodarki obiegu zamkniętego. Zastanowimy się jakie są wizje rozwoju GOZ w Polsce i w Europie. Poznamy doświadczenia gmin, które już stosują idee gospodarki obiegu zamkniętego jak i te, które dopiero system ten będą wdrażać. Ważny aspekt tej sesji to przedstawienie modeli biznesowych, które można  zastosować w GOZ. W kolejnej sesji odpowiemy sobie na pytanie, czy recykling może się opłacać? Specjaliści z tej branży omówią zagadnienia rozszerzonej odpowiedzialności producenta w kontekście reformy systemu finansowania, jak i zwrócą uwagę na optymalizację kosztów w RIPOK-u. Nie zabraknie też ważnego tematu dotyczącego popiołu w odpadach. Dowiemy się jakie między są efekty pilotażowego programu zbiórki popiołów w jednej z gmin wiejskiej oraz jakie uszkodzenia i idące za tym straty  powodują popioły w instalacjach.

Trzydniową konferencję kończy wyjazd studyjny do miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk (woj. łódzkie), gdzie zlokalizowana jest instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych o mocy przerobowej 100 tys. ton/rok wraz z linią do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o mocy 20 tys. ton/rok oraz składowiskiem odpadów podprocesowych. Właścicielem i zarządzającym instalacją jest FBSerwis Kamieńsk Sp. z o.o

Program

Karta zgłoszenia

 

selektywna 750x300 min

Publikacje

Reformę odpadową czas zacząć

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Proste założenia zawiłego systemu ROP

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

"Covidowych" rozwiązań nadal b…

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.